GALATASARAY 0

Galatasaray’a altın çağını yaşatmak istiyorum

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, zorlu Beşiktaş derbisi öncesi Fotomaç gazetesine özel bir röportaj verdi. Özbek kulübü mali olarak düzlüğe çıkarmak için yola çıktıklarını söylerken kulübe altın çağını yaşatmak istediğini söyledi.

“Bu dönemin Galatasaray’ın altın çağı olmasını hedefliyorum”

“Benden önce 35 başkanın görev yapmış. O kadar başarılı olmuşlar ki Galatasaray dünyada en çok tanınan, ilkleri ve enleri gerçekleştiren Türk spor kulübü olarak tarihe geçmiş. Şimdi ikinci yüzyıldayız. İkinci yüzyılda ilk yüzyıldaki başarıları daha da yukarı taşımak istiyoruz. Bu dönemin Galatasaray’ın altın çağı olmasını hedefliyorum”

Özbek, hazırı yeme devrinin bittiğini söyledi!

Sorularımızı samimiyetle yanıtlayan Özbek, göreve geldiklerinde en önemli hedeflerinin mali bağımsızlık olduğunu ve bu yönde çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Özbek, şöyle devam etti: “Başkan seçildiğimde ilk mesajım mali bağımsızlığımızı sağlamak olmuştu. Finansal açıdan sırat köprüsünü geçerken camia içinde bu birlikteliği sağlamak istiyoruz. Artık 1905’ten beri gelen hazırı yeme devri bitti! Ama ortada pozitif manada iş varsa herkes bir ucundan tutsun.” Başkanı en üzen konusu ise, Riva ve Florya’dan gelen paranın transfere harcandığı yolundaki iddialar… Özbek bu konuda çok net: “Derneğin 31 Aralık 2016 tarihinde borç-alacak farkı 546 milyon TL idi, o günkü kurla 155 milyon dolar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir